Op. Dr. Ali Kolaylıoğlu KBB Hastalıkları Uzmanı, Akupunkturist

Laser, Scenar, Akupunktur, Manyetik Alan Tedavisi

Neden Lazer

Neden Lazer? Bu da nereden çıktı? ve TESEKKÜRLER

Siz hiçbir hastalığınız, bir şikayetiniz için doktor doktor dolaştınız mı?
Temennim yine de öyle bir sikayetiniz olmasın dolaşmayın. Peki doktor meslektaşlarıma soruyorum. Size devamlı aynı şikayetlerle gelen bir hastaya,bir türlü rahatlamayan bir hastaya ne öneriyorsunuz? Bazen eliniz kolunuz bağlı kalıyor. Hastaya yararlı olamamanın sıkıntısını yaşıyorsunuz. Bir çok kronikleşmiş hastalıklar. Hasta doktordan doktora dolaşiıp duruyor. 40 yıllık KBB Hastalıkları Uzmanı doktorum. Bir tinnitus (kulak Çınlaması) olgusu beni her zaman rahatsız etmiştir. Hastanın çınlamasi bir türlü geçmez. Hasta sinüzitten ameliyat olmuş,yıllarca tedavi görmüş, fakat yine rahatsız. Hastada iç kulakla ilgili baş dönmesi, işitme kaybi şikayetleri var ama bir türlü tam rahatlamıyor. Hastada boğazında kuruma, yanma, gıcık öksürüğü var. Hasta rahat değil. vs .

Yukarıdaki örnekleri çoğaltabiliriz Yıllarca düşündüm. Bu hastalıkların tedavisinde başka yöntemler yok mu? Kongreler , kongreler, kitaplar, yayınlar, bir yere kadar. Dünya bu hastalıkların tedavisinde baska ne yapıyor? . Boş zamanlarımda internetde dolaşmaya başladım. Keyifli bir gece idi. Birkaç aile yedik içtik,Usak'ta canlı müzik yapan bir yere uğradık. Konservatuar öğrencileri canlı müzik yapıyorlardı. Arkadaşlarımın ve eşlerinin ısrarı ile o gece ud ile kendi eserlerimden bir tanesini çalıp söyledim. ( Bu arada ben Türk Sanat Müziği Bestakarıyım. 6 adet eserim TRT Repertuarındadır).

Bu son derece güzel eğlenceli gecenin sabahında müthiş bir boyun ve kol ağrısı ile uyandım. Kahvaltıyı güçlükle yaptım. Ağrı inanilmaz derecede idi, bulantim da olmağa başladı. Iştahım kesilmişti. Elbiselerimi giyinirken sağ kolumda güç kaybı olduğunu hissettim. Ben bir ameliyat yapan doktordum. Bir anda dünyam yıkıldı. Kendimi çok kötü hissettim. O cumartesi günü muayenehanemde randevulu hastalarıma güçlükle baktım. Nörosirürji,nöroloji ve fizik tedavi uzmanı arkadaşlarımın muayeneleri ve çekilen MR sonucu bana C6-7 seviyede boyun fıtığı olduğum tanısı kondu. Derhal tedaviye başlandı. Boynuma servikal color(boyunluk) takıldı. Beyin Cerrahi Uzmanı arkadaslarım ameliyat olmam gerekebileceğini söylediler. Ben ameliyat olmak istemiyordum. Çünkü boyunun anatomik yapısını branşım gereği iyi biliyordum.

Bu arada kullandığım ilaçlarda mide şikayetleri oluşturdu. Sağ kolumda güç kaybı devam ediyordu. Tam bir çıkmazda idim. Başka tedavi yöntemi yokmu? Bu sinire yapılan baskıyı çabuk ortadan kaldıracak,ödemi çözecek, ağrıyı kesecek ve benim kolumu rahatlatacak? Soft laser tedavisini o zamana kadar biraz incelemiş, bilgilenmiştim. Istanbulda soft laser tedavisi yapan bir meslektaşımızla iletişim kurdum. Doktor Meslektaşım bu konuda soft laserin faydalı olabileceğini söyledi. Eşimle birlikte Istanbul'a gittim iki seans laser tedavisinden sonra kolumda çok belirgin bir rahatlama hissettim. Orada bir kaç seans daha tedaviden sonra bir laser cihazı alarak Usak'a döndüm. Tedaviye Usak'ta devam ettim. Hastalığımın üzerinden 6 yıla yakın zaman geçti. Şu anda çok iyiyim.(Uşak'ta Devlet Hastanesinde 22 yıl hizmet ettim.İki kızımın da İzmir de olması nedeniyle


izmir'e tayin istedim.Fakat atanma isteğimi işleme bile koymadılar.Emekli olarak İzmir'e yerleştim.Hastalarıma daha fazla zaman ayırıyor,daha keyifli ve mutlu çalışıyorum).Bu olaydan sonra soft laser araştırmalarıma devam ettim. Bu konuda bir çok yayın okudum. Bu konuda yazılmış kitapları güçlükle de olsa yurtdışından edinerek konuya tamamen hakim olmaya çaluştım. Internette dolaşırken iç kulak hastalıklarında (Kulak çınlaması, baş dönmesi, işitme kaybı vs. )soft laser ve akupunkturunda başarılı şekilde kullanıldığını okudum. Istanbul'da bir Özel Vakfın açmış olduğu akupunktur kurslarına katıldım. Sonra bu akupunktur eğitiminin en güzel kendi vatanında öğrenilebileceğini düşünerek Tüm Türkiye'den bir grup hekim arkadaş ve eşimle birlikte Çin'e gittim. Pekin Üniversitesinde Akupuntur Eğitimi aldım.
Çin Resimleri


 
 
Çin'den döndükten sonra araştırmalarım daha da hızlandı. Soft laser tedavisini iç kulak hastalıklarında ve KBB hastalıklarında uygulayabilmek için özel bir eğitim gerektiğini farkettim.
İsveç'in Başkenti Stokholm'da özel bir klinik beni eğitim için kabul etti. Bana tedavinin tüm püf noktalarını öğrettiler. Çok Tesekkür ediyorum Audiolaser Kliniği şefi MIKAEL BACKMAN'a.Mikael Backman ile

İsveç'te bana Soft Laserin temel eğitimini veren ve kendi ürünleri olan MID Laser'i almamda bana gerekli kolayliği gösteren Fizik Mühendisi IRRADIA fabrikasının genel Müdürü LARS HODE ve ortağı Dis Hekimi JAN TUNER e çok teşekkürler.Lars Hode ve Jan Tuner ile

Daha sonra Almanya'da soft laser ile iç kulak tedavisi yapan bir klinik olduğunu öğrendim ve oraya gittim. Çok başarılı tedavileri ve bana kliniğinde gösterdığı yakın ilgileri için çok tesekkürler Dr. LUTZ WILDEN.Dr.Lutz WILDEN ile
Ayrica bize Prag'da Rehberlik yapan Medicom satiş Müdürü Premysl Fryda'ya teşekkürler.Premysil Fryda ile
Dr. MIROSLAW PROCHAZKA ile,
Premysl Fryda Evet,bu koşuşturmalarda bana hep destek olan, Yurt dışına çıkışlarımda beni yalnız bırakmayan,yurt dışında klinik çalışmalarda sabırla beni bekleyen ve akşamları öğrenci gibi çalışırken bunu hiç sorun yapmayan, zaman zaman oluşan kaprislerime katlanan Sevgili Eşim AYŞE'YE, tercüme çalişmalarımda bana yardımcı olan çocuklarım MÜGE, ÖZGE, BESTE ve MÜMÜN ve BURAK'a çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Ali Kolaylıoğlu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret67612
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Hava Durumu
Saat